CMSnano Blog

SOSYAL MEDYA & TEKNOLOJİ & DİJİTAL & SEO

cmsnano blog
YouTube Reklam Gösterim Politikasındaki Değişikliiğini Açıkladı

Youtube reklam politikalarına göre bir YouTube kanalının reklam gösterebilmesi ve YouTube İş Ortağı Programı’na dahil olabilmesi için toplam 10 bin görüntülemeye ulaşması gerekiyordu. Reklam gösterim politikaları ile ilgili gelir modelindeki yeni yaklaşım ve İş Ortağı Programı'nda yeni düzenlemeler yapan Youtube bu konulardaki değişikliklerini açıkladı.


Artık yeni kanalların reklam alabilmek için 1.000 aboneye ve son 12 ay içinde 4.000 saat izlenme süresine sahip olması gerekiyor.
Alınan bu yeni kararlarla birlikte 10 bin görüntüleme zorunluluğunu kaldıran YouTube, kötü oyuncuların varlığını gösteremediği bir platform olmasını garantileme çalışmasını başlatmış oluyor.


YouTube bu şekilde yaptığı bu değişiklik ile reklam için uygunluk ölçütü olarak yalnızca izlenme sayısına dayalı bir sistem yerine, hem kanalın ölçeği ve takipçilerin bağlılığını hem de içerik üreticinin davranışlarını dikkate almış olacak.


Son dönemlerde reklam ve içerik konusunda yaşadığı sıkıntılar nedeniyle reklam verenlere daha fazla kontrol sağlayacak olan YouTube, reklam verenlerin kampanyalarını hangi içerikte göstermek istediklerine imkan tanıyacak üç katmanlı bir uygunluk sistemini kullanıma sunacak.

Canlı Destek
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Temsilci yazıyor....

{{ offline_message }}

 web tasarım