CMSnano Blog

SOSYAL MEDYA & TEKNOLOJİ & DİJİTAL & SEO

cmsnano blog
Bootstrap Nedir ?

Bootstrap, tasarladığımız veya tasarlayacağımız web sitesini kolay bir şekilde “responsive” yani tablet, telefon, masaüstü bilgisayar ve her türlü ekran çözünürlüğüne duyarlı olarak ayarlamamıza yarayan ücretsiz ve açık kaynak kodlu frameworktür.
Bootstrap içerisinde bir web site tasarlarken ihtiyacımız olan her faktörü düşünerek hazır hale getirilmiş ve bize bu şekilde sunmuştur. Bootstrap İçerisindeki hazır tablolar, etiketler, butonlar, açılan menüler, navigasyon bar ve daha fazlası sayesinde kolay bir şekilde responsive web sitesi yapabilmekteyiz. Aynı zamanda bu hazır element ve objelere yine Bootstrap’in içerisinde bulunan CSS kodları ile istediğimiz gibi müdahale edebilmekteyiz.

Tüm bunların yanında Bootstrap’i diğer framework ve kod kütüphanelerinden ayrı kılan özellik, grid sistemidir. Bootstrap’in grid yani ızgara sistemi sayesinde responsive web sitesi yapmak en kolaya indirgenmiştir.
Basitçe anlatmak gerekirse Bootstrap web sayfanızı eşit ölçülerde ızgaralara böler ve size eşit şekilde ayrılmış bu bölümlere istediğiniz gibi müdahale etme şansı verir. Bu sayede ekran çözünürlüğü düştükçe sayfanın konumlandırmasını istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

Canlı Destek
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Temsilci yazıyor....

{{ offline_message }}

 web tasarım