CMSnano Blog

SOSYAL MEDYA & TEKNOLOJİ & DİJİTAL & SEO

cmsnano blog
Mozilla’dan dosya gönderimleri için WeTransfer rakibi çözüm: Send

En popüler internet tarayıcılarından Firefox‘un geliştiricisi Mozilla, yeni aracı "Send" ile WeTransfer’e rakip oluyor. Büyük dosya gönderimleri için kullanılacak olan Send sayesinde WeTransfer’e rakip olmaya hazırlanan Mozilla, kişiye özel ve şifrelenmiş dosya paylaşımı yapacak.

1 GB’a kadar dosya gönderimi
WeTransfer‘de de olduğu gibi büyük dosya gönderimleri için kullanılacak olan Send, maksimum 1 GB büyüklüğündeki dosyalar için kullanılabiliyor. WeTransfer servisinde ise bu sınır 2 GB . Oldukça basit bir çalışma mantığına sahip olan Send’i kullanmak için tek yapılması gereken göndermek istediğiniz uygulamayı sürükleyerek belirlenen alana bırakmak.

Dosya eklendikten sonra şifreleme ve yükleme yapan Send, sürecin sonunda kullanıcısı ile yüklenen dosyanın indirebileceği bir link paylaşıyor. Paylaşılan linkin dosyası 1 kez indirilmesinden veya 24 saat geçtikten sonra geçersiz oluyor..

Mozilla’dan yapılan açıklamaya göre gönderilen dosyalar oldukça güvenli bir şekilde şifreleniyor ve şirketin kendisi tarafından bile görülemiyor. WeTransfer Mozilla’nın çözümüne oranla çok daha büyük dosyaların gönderimine imkan tanıyor olsa da Send, şifreleme teknolojisi sayesinde dikkatleri çekmeyi başarıyor.

Canlı Destek
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Temsilci yazıyor....

{{ offline_message }}

 web tasarım