Google daha ucuz depolama hizmeti olan Google One’ı duyurdu

Google daha ucuz bir depolama hizmeti sunacağı Google One ürününü duyurdu. Bu ürün ile Google’dan alınan  depolama hizmetleri daha ucuz olacak.  Ayrıca ilk defa G Suite işletme hesabı olmayan kullanıcılara canlı destek hizmeti geliyor.

Google Drive kullanıcıları şu anda kullandıkları ücretsiz 15 GB paketin dışında 2 TB depolama alanı için aylık 19,99 dolar ödüyorlardı. Google One ise 2 TB’lık hizmeti yarı yarıya daha ucuz olarak 9.99 dolar karşılığında sunacak. Google One’ın diğer seçenekleri ise şöyle: 100 GB depolama 1.99 dolar/ay,  200 GB depolama 2.99 dolar/ay. 1 TB’lık plan ise tamamen kaldırılıyor ve o paketi kullananlar hiçbir ek ücret ödemeden 2 TB’lık pakete yükseltiliyor. 2 TB üzeri paket fiyatlarında ise bir değişiklik bulunmuyor.

Bu hizmetten ilk olarak Google Drive’da ücretli depolama alanı bulunan kullanıcılar yararlanacak. Yapılan duyuruda Google, ücretli Drive müşterilerinin konuyla ilgili olarak e-posta ile bilgilendirileceğini ve otomatik olarak değişikliği yapacağı belirtiliyor. Daha sonra yeni müşteriler de bu hizmetten Google One üzerinden faydalanmaya başlayacaklardır.

Google One’ın bir diğer özelliği de alınan depolama alanının 5 kişiye kadar paylaşılabilir olması. Bu 5 kişi de aynı şekilde en ucuz pakette bile olsa canlı destek hizmetinden faydalanabiliyor. Google Drive 15 GB ücretsiz alan kullanım hizmetine de aynen devam ediyor bu arada.

Canlı Destek
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Temsilci yazıyor....

{{ offline_message }}

 web tasarım