CMSnano Blog

SOSYAL MEDYA & TEKNOLOJİ & DİJİTAL & SEO

cmsnano blog
Twitter’dan Beklenen Yenilik: Tweet Dizileri

Karakter sayısını 140'dan 280'e çıkaran Twitter aynı zamanda Tweet Dizileri özelliğini de test etmeye devam ediyordu. Tweet Dizilerini yayına alacağını duyuran sosyal ağ, kullanıcılar için “flood” oluşturmayı kolay hale getiriyor.

Tweet Dizileri Nasıl Oluşturuluyor ?
Bir dizi oluşturmak için yalnızca “Tweetle” kısmına eklenen “artı” tuşuna basmanız yeterli. Böylece karakter sınırına bağlı kalmadan düşüncelerinizi kolayca ifade edebilir ve tweet dizilerinizi aynı anda yayınlayabilirsiniz. Üstelik yayınlanmış bir tweetinize dilediğiniz zaman “yeni bir tweet ekleyin” butonu ile yeni eklemeler yapmanız da mümkün. Ayrıca tweet dizinizi daha farkedilir hale getirmek için sosyal ağ, “Diziyi göster” etiketi de ekledi.


Tweet Dizileri Nasıl Ortaya Çıktı ?
Twitter paylaştığı blog gönderisinde: “Birkaç yıl önce, insanların yaratıcı bir şekilde daha fazla bilgi paylaşmak veya uzun bir hikaye anlatmak için tweetleri birbirine bağladığını fark ettik. Biz bu yaklaşımı, düşünce dizilerini sergilemek ve bir düzene bağlı ama bireysel elementleri sergilemek için yaratıcı bir yol olarak görüyoruz.” ifadesini kullandı.
Her gün yüzlerce, binlerce “dizi”nin tweetlendiğini belirten sosyal ağ, kullanıcıların bazıları için tweet dizilerini üretmenin ve takip etmenin karışık olduğunu da vurguladı.
Retweet, yanıtla ve hashtag özellikleri de tamamen kullanıcıların sosyal ağdaki kullanım alışkanlıkları gözetilerek ortaya çıkarılmıştı.


Eğer siz de Tweet Dizilerini kolayca oluşturmak istiyorsanız, uygulamayı güncelleyerek bu özelliğe gelecek haftalarda iOS, Android ve Twitter.com’dan ulaşabilirsiniz.

Canlı Destek
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Temsilci yazıyor....

{{ offline_message }}

 web tasarım