CMSnano Blog

SOSYAL MEDYA & TEKNOLOJİ & DİJİTAL & SEO

cmsnano blog
Pinterest'ten Görsel Aramalara Yeni Lens Özellikleri

Pinterest, 2017 yılında kullaıcılarına yeniliklerle dolu bir yıl yaşattı.Kullanıcı sayısını büyük bir başarı hızı ile artıran platform, görsel arama aracı olan Lens‘e yeni bir özellik eklediğini duyurdu.

Görsel Ürün Tasarımı’nın başındaki isim Jeff Harris‘in şirket bloğundan kaleme aldığı bir yazı ile konuyu dile getirdi. Bundan böyle kullanıcılar kendi kıyafetlerinin fotoğraflarını çekip, doğrudan platformda uygun kombini yapmak için arayabilecekler.

Kullanıcılar, üzerlerindeki bir kıyafetin fotoğrafını çektikten sonra, örnek olarak arama çubuğuna “parti için elbise” yazdıklarında, platformun algoritması görsel ve kelimeyi birleştirerek olası kombinleri sunuyor. Özellikle kadınların bu özelliğe ilgisinin büyük olacağını söylemek yanlış olmaz.
Eylül ayında San Francisco’da gerçekleştirilen Tech Crunch Distrupt’ta da sosyal medyanın Google’ı olduklarını iddia eden şirket CEO’su Ben Silbermann bu amaca şirketini biraz daha yaklaştırıyor. Zira, platform yeni özellik ile doğru içeriği doğru tüketici ile buluşturmada iddialı olacak.

Lens Your Look, dün Android ve iPhone uygulamarın İngilizce versiyonlarında kullanıma açıldı.

Bu arada platform daha hızlı büyümek için derin partnerliklere de imza atıyor. 25 binden fazla marka ve 5 milyondan fazla ürünü platforma taşıyan ShopStyle ile daha derin bir partnerlik anlaşması yapan Pinterest, kullanıcılarının yüzünü de güldürecek gibi görünüyor.

Pinterest'in yakın zamanda hayata geçireceği bir diğer özellik de "Duyarlı Görsel Arama" (Responsive Visual Search). Bu özelliği ile kullanıcıların telefonlarından mikro görsel aramalarının kolaylaşması amaçlanacak. Otomatik olarak görsel aramaya başlamak için, pinde görülen herhangi bir nesnenin yakınlaştırılarak tutulması ile kullanıcılar istenilen nesneyi platformda bulma şansına sahip olacaklar.

Canlı Destek
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Temsilci yazıyor....

{{ offline_message }}

 web tasarım