CMSnano Blog

SOSYAL MEDYA & TEKNOLOJİ & DİJİTAL & SEO

cmsnano blog
Instagram’ın mesajlaşma bölümü ayrı bir uygulama oluyor

Instagram, Direct adındaki yeni mesajlaşma uygulamasını piyasaya sunmak için hazırlanıyor. Uygulama ilk etapta iOS ve Android platformları için Türkiye, Şili, İsrail, İtalya, Portekiz ve Uruguay'da pilot olarak yayınlanacak.

Mevcut Instagram uygulamasının içerisinde yer alan mesajlaşma bölümünü ana uygulamanın içinden çıkararak bu yeni Direct adlı uygulamasıyla Snapchat’e doğrudan bir rakip olacak.
Instagram’ın Direct uygulamasını ayırmaktaki bir diğer amacı ise markaların da işini kolaylaştırmak. Bununla birlikte kullanıcılar arasındaki özel mesajlaşma trafiğini de yönetmek için Instagram’ın bu yeni Direct uygulaması kimi kullanıcılara avantaj sağlayacak.


Facebook ve Messenger tepki almıştı
Facebook da uygulama içerisinde yer alan mesajlaşma bölümünü Messenger adıyla yeni bir uygulama olarak piyasaya sunma kararı almıştı. Pek çok kullanıcı bu karardan memnun kalmamış Bazı kullanıcılar telefonunun uygulama çöplüğüne döndüğü gerekçesiyle durumdan hoşnut olmazken, bazı kullanıcılar ise mesaj kutusundan arındırılmış Facebook’u daha çok sevdi.
Instagram’ın mesajlaşma bölümü ayrı bir Direct uygulaması olarak piyasaya çıkarsa, Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma uygulamalarının sayısı da WhatsApp, Messenger ve Direct olmak üzere 3’e yükselecek.

Canlı Destek
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Temsilci yazıyor....

{{ offline_message }}

 web tasarım