CMSnano Blog

SOSYAL MEDYA & TEKNOLOJİ & DİJİTAL & SEO

cmsnano blog
Instagram’da kullanıcıların çevrimiçi olduğunu gösteren işaret

Instagram, kullanıcıların platformda aktif görünüp görünmediğini belirten “yeşil nokta” özelliğini aktif ediyor. Bu yeni özellik ile herhangi bir arkadaşınızın platformda online olup olmadığını öğrenilebileceksiniz.

Yeşil nokta, bir iletiyi biriyle paylaşmak istediğinizde, uygulamanın doğrudan mesajlaşma bölümünde ve arkadaşınızın listesinde görünecek. Instagram, “Yalnızca sizi takip eden arkadaşlarınız veya Direct’te Konuştuğunuz kişiler için aktiflik durumunu görebileceksiniz” açıklamasını yaptı ayrıca ayarlar kısmında bu durumun aktifliğini sonlandırabileceğiniz bir seçenek de ayrıca bulunacak. Bu seçenek, tıpkı şu anda mevcut olan “bu kadar saat önce aktifti” özelliğini kapatabildiğiniz bir bölüme benzeyecek.

Instagram’ın yeni yeşil noktası şu anda Messenger‘da bulunan bu özellikten daha farklı. Messenger’da bir kişi aktifse profil fotoğrafının altında yeşil, aktif değilse gri bir nokta çıkıyor. Kişi kendini tamamen gizlemek isterse de herhangi bir zaman belirteci görünmüyor. Instagram’da bundan biraz daha farklı olarak, kişi bu özelliği aktif etmese de çevrimdışı olsa da profil resminin yanında herhangi bir ibare yer almayacak. Böylece kullanıcının sizi görmezden gelip gelmediğini de anlayamayacaksınız.

Kısacası bu örnekle, Instagram’ın Messenger’a kıyasla kişisel gizliliğe daha fazla önem verdiğini söyleyebiliriz.

 

Canlı Destek
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Temsilci yazıyor....

{{ offline_message }}

 web tasarım