CMSnano Blog

SOSYAL MEDYA & TEKNOLOJİ & DİJİTAL & SEO

cmsnano blog
Google Haritalar'da İşletme Kaydı

Google haritaların önemi, firma lokasyon ve bilgilerinizin doğru bir şekilde kayıt edilmesi akıllı telefonların kullanımının artmasıyla daha da önem kazanmış durumda.Bu haritalar sayesinde müşterilerinizin firmanıza lokasyon olarak daha çabuk ulaşmasını sağlayabilirsiniz.  Üstelik web sitenize seo katkısı açısından ayrı bir etkisi bulunmaktadır.


Google haritaları sadece konumuzu göstermez. Telefon numaralarınızı, site adresinizi, e-mail adresinizi, çalışma saatleriniz gibi birçok bilgiyi paylaşabilirsiniz. Bölgesel bir değişilik yapmadığınız süre zarfında tekrardan bir doğrulama gerekmez.

Google haritalara kayıt olabilmek için belli başlı adımların takip edilmesi gerekmektedir. Doğru bir işletme kaydı ile Google Maps'de adresiniz listelenir ve markanızı arayan kullanıcılar bu adresten faydalanabilir.


GOOGLE MAPS'A YER EKLEME YÖNTEMLERİ

Google harita kaydı yaparken, gmail hesabı ve firmanızın iletişim bilgileri gerekmektedir. Kayıt başvurusunu doğrulamanın 5 yöntemi bulunmaktadır.
Bunlar;

1- Posta Kartıyla Doğrulama
Başvuru yapıldıktan sonra 14 gün içerisinde Google'dan gelen kod ile harita aktif edilmektedir. Kodun ulaşmadığı durumlarda hesabınız üzerinden gerekli takip ve iletişimlerin gerçekleşmesi gerekmektedir.

2- Telefonla Doğrulama
Google tarafından kayıtlı telefon numaranızdan aranılıp kod verilmektedir. Kod ile haritayı aktif ettiten sonra haritanız hemen aktif olacaktır. Telefonla doğrulama tüm işletmeler için kullanılabilir bir seçenek değildir. Doğrulama işlemi sırasında bu seçeneği görmezseniz başka bir doğrulama yöntemini deneyebilirsiniz.

3- E-postayla Doğrulama (Yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir)
Google tarafından mail adresinize kod gelmektedir. Kod ile haritayı aktif ettiten sonra haritanız hemen aktif olacaktır. E-postayla doğrulama tüm işletmeler için kullanılabilir bir seçenek değildir. Doğrulama işlemi sırasında bu seçeneği görmezseniz başka bir doğrulama yöntemini deneyebilirsiniz.

4- Anında Doğrulama (Yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir)
Firmanızın web sitesini Google Search Console ile önceden doğruladıysanız, firmanızın haritasını yönetmeniz için gerekli doğrulama işleminin anında yapılma olasılığı da vardır.

5- Toplu Doğrulama (10'dan fazla farklı konuma sahip işletmeler tarafından kullanılabilir)
Aynı firmaya ait 10'dan fazla şube varsa, haritalarını tek seferde ekleme fırsatı vermektedir. Google My Business Konumları ile doğrulama için uygun bir firma olabilirsiniz.

İşletmenizin Google Haritalarda olup olmadığını kontrol edin.

Google Harita Kaydı İle Nerelerde Çıkarım?
- Google'da yapılan sektörel aramalarda,
- Google harita (Adres) aramalarında,
- Navigasyon cihazlarında

Canlı Destek
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Temsilci yazıyor....

{{ offline_message }}

 web tasarım