CMSnano Blog

SOSYAL MEDYA & TEKNOLOJİ & DİJİTAL & SEO

cmsnano blog
Google Chrome, “Uygunsuz” Reklamları 15 Şubat’tan İtibaren Engellemeye Başlıyor.


Google’a ait internet tarayıcısı Google Chrome, 2018’de reklam engelleme aracını hayata geçireceğini açıklamıştı. Google’ın 19 Aralık’ta yaptığı açıklamaya göre bu özellik, 15 Şubat’tan itibaren hayata geçirilecek.


Karar, Daha İyi Reklamlar Koalisyonu’nun (Coalition for Better Ads) “Daha İyi Reklam Deneyimi Programı” kapsamında açıklandı.
Aralarında P&G, Washington Post, Facebook ve Google gibi dijital dünyada kendi endüstrilerinin öncü şirketlerinin de dahil olduğu Daha İyi Reklamlar Koalisyonu yeni standartlar belirlemişti. Buna göre, özellikle otomatik oynatılan sesli video reklamlar, tam sayfa reklam içerikleri, kapanıp açılan reklamlar yeni dönemle birlikte gösterilemeyecek.


Google’ın verdiği bilgiye göre bu program ile Google gibi şirketlerin internet ortamındaki reklamlarla olan kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yardımcı olması planlanıyor ve platformların reklam standartlarını nasıl kullanabileceklerine ilişkin önergeler sunuluyor.
Başarısız reklamlar, 1 aydan daha uzun süreliğine kaldırılacak.

Bu arada Chrome, Reklam Deneyimi Raporunda “başarısız” durumuna sahip sitelerdeki tüm reklamları 30 günden daha uzun süreliğine kaldıracak. Ancak site sahipleri, uygunsuz reklamları kaldırdıktan sonra Google’a başvurabilecek ve durumlarının yeniden değerlendirilmesini isteyebilecek.

Canlı Destek
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Temsilci yazıyor....

{{ offline_message }}

 web tasarım