CMSnano Blog

SOSYAL MEDYA & TEKNOLOJİ & DİJİTAL & SEO

cmsnano blog
Gmail’in yeni sürümü ile e-postada kişileri etiketlemek artık mümkün

 

Twitter, Facebook ve Instagram gibi sosyal platformlarda yer alan etiketleme özelliği artık Gmail kullanımı için de mevcut.
Son tasarımıyla yeni bir görünüme kavuşan Gmail, yeni aktif ettiği özelliğiyle ile yazılan e-postalarda başka bir kişinin etiketlenmesine olanak sağlıyor. Erteleme butonu, akıllı yanıt gibi özelliklerin yanında, Gmail’in bu yeni özelliğinin de birçok kişi için büyük kolaylık sağlayacağı görünüyor.

Gmail’de herhangi bir e-posta yazarken birini etiketlemek istiyorsanız yapmanız gereken, Facebook, Instagram ve Twitter’da olduğu gibi kişinin kullanıcı adının başına @ simgesi koymanız. Kişi listenizdeki kişilerin listesini bu şekilde yazdığınızda e-postaya bir bağlantı eklenmiş olacak. Alıcı, bu bağlantıya tıkladığında yeni bir e-posta penceresi açacak, böylece bu kişi ile iletişim kurabilecek.

Birini birçok kişiye tanıtmak istediğinizde bu yeni özellik büyük bir kurtarıcı olacak gibi görünüor. Ayrıca @ simgesi yerine + ile birini eklerseniz, o kişi otomatik olarak geçerli mesajınızın alıcısı olarak eklenecek. Her iki özellik de Gmail'in yeni arayüzünde aktif bulunuyor. Gelen kutunuzun sağ üst tarafındaki dişli çark simgesine tıklarsanız, açılan menü üzerinde bu özellikleri kullanabilirsiniz.

Canlı Destek
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Temsilci yazıyor....

{{ offline_message }}

 web tasarım