CMSnano Blog

SOSYAL MEDYA & TEKNOLOJİ & DİJİTAL & SEO

cmsnano blog
Google, haber detaylarını keşfetmeyi kolaylaştırıyor

Google, habercilerle iş birliği yaparak, Google Arama ile aranan haberlerin detaylarını tablolar halinde karşımıza çıkarmaya hazırlanıyor.

Google’da bir haberi aramak için anahtar sözcükler yazıldığında kimi zaman haberin kendisiyle net bir şekilde karşılaşıyor olsak da çoğu zaman laf kalabalığı olan tartışmalar ve yazılar karşımıza çıkıyor ve Google da bunun önüne geçmeyi hedefleyerek haberlerin okunmasını kolaylaştırıyor. Buradaki asıl fikir, haber kuruluşlarının çoğunun ürettiği verileri keşfetmeyi ve daha sonra şirketin arama sonuçları sayfalarında okunması kolay bir formatta göstermeyi daha basit hale getirmek.

Şirket şu anda, yapısal verileri arama indeksi için ihtiyaç duyduğu formatta üretmek amacıyla ProPublicadahil olmak üzere birkaç haber kuruluşuyla çalışıyor. Bu veriler bir tabloda yer aldığında, dizine eklenmesinin oldukça basit olacak gibi görünüyor. Kısacası tablo halinde veri yayınlayan haber kuruluşları, ilgili arama özelliklerinde kullanılmak üzere sayfanın veri kümelerinin daha kolay tanımlanabilmesi için ek yapısal veriler ekleyebilecekler ve ProPublica bunu gerçekleştirecek ilk haber kuruluşlarından biri olacak.

Haber kuruluşları yapılandırılmış verileri bir sayfanın mevcut html’lerine ekleyecekler ve bu da haber kuruluşlarının, haberlerin okuyuculara nasıl sunulduğunu hala kontrol edebildiği anlamına gelecek.

Canlı Destek
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Temsilci yazıyor....

{{ offline_message }}

 web tasarım